Apple, En Son iPhone Güncellemesi Hakkında bilgi verdi

Apple, en son yazılım güncellemesinin çok sayıda iPhone kullanıcısını etkilemesinin ardından pil tüketimi sorunları hakkında bir uyarı yayınladı.

Apple, En Son iPhone Güncellemesi Hakkında bilgi verdi
31 Mart 2022 - 11:46 - Güncelleme: 06 Nisan 2022 - 17:12
Akıllı telefonlar günlük hayatın o kadar önemli bir parçası haline geldi ki, onlarsız ne yapacağımızı düşünmek zor olabilir. Ekranı felaket bir düşüşle kırmak, ortak kullanımlı bir arabada geride bırakmak veya şarj kablosunun elinizde olmaması çok sinir bozucu bir durum yaratabilir. Ancak şimdi Apple, iPhone kullanıcılarını benzer şekilde etkileyebilecek en son yazılım güncellemesi hakkında bir uyarı yayınladı. Teknoloji şirketinin en popüler ürünüyle ilgili son zamanlardaki bir sorun hakkında ne söylediğini görmek için okumaya devam edin.

En son iOS 15.4 güncellemesi, iPhone kullanıcıları için pil boşaltma sorunları yaratıyor.

iPhone Güncellemesi

Bir Apple cihazına sahip olan herkesin bildiği gibi, yazılım güncellemeleri, genellikle yeni özellikleri yayınlamak ve olası hataları veya güvenlik kusurlarını düzeltmek için kullanılan yaygın bir olaydır. Ancak müşterilere göre, iOS 15.4'e yapılan son güncelleme, iPhone kullanıcıları için ciddi pil tüketimi sorunları yaratıyor.

Aksaklık, bazı müşterilerin şikayetlerini sosyal medyada yayınlamasına bile yol açtı. Daily Mail'e göre, bir iPhone kullanıcısı Twitter'da "[iOS] 15,4 pil tüketimi kesinlikle saçma. Apple neden ilk seferde doğru sürümü [?] 10 dakikadan daha kısa sürede yüzde 5'e düşüremiyor". Bir başkası, "[iOS]'umu 15.4'e güncelledikten sonra pilim çok hızlı tükendi" diye yazdı.

Apple, çoğu sorunun indirmeden 48 saat sonra çözülmesi gerektiğini söyleyerek kullanıcılara yanıt verdi.

En Son iPhone Güncellemesi

Ancak Apple'ın teknoloji blogu Apple Insider raporlarına göre devreye girip yanıt vermesi uzun sürmedi. 19 Mart'ta bir kullanıcının Tweetine yanıt olarak şirket , pilin bitmesi sorununun nasıl çözüleceğine dair basit bir öneri sundu.

Şirketin destek odaklı Twitter hesabı, "Bize ulaştığınız için teşekkürler! Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız" diye yazdı. "Uygulamalarınızın ve özelliklerinizin bir güncellemeden sonra 48 saate kadar ayarlanması gerekmesi normaldir." Şirket daha sonra, sorunun bu sürenin ötesinde devam etmesi durumunda müşterinin yardım alması gerektiğini ekledi.

Bir yazılım güncellemesinin ardından pil boşaltma sorunları nispeten yaygındır.

çok sayıda iPhone kullanıcısı

Bu biraz can sıkıcı olsa da uzmanlar, cihazlarımızdaki yazılım güncellemelerinin fark etsek de etmesek de pil tüketimi sorunlarına neden olduğunu söylüyor. Business Technology News araştırmacısı Adrian Kingsley-Hughes , "Bir iPhone'a yeni bir işletim sistemi yüklemek, indekslemeden pili yeniden kalibre etmeye kadar arka planda birçok işlemi tetikler ve bu saatler hatta günlerce sürebilir" dedi. ZDNet web sitesi Daily Mail'e verdiği cevap da.

"Bu sadece güç tüketmekle kalmaz, aynı zamanda pilin yeniden kalibrasyonu, aslında bitmediği halde pilin daha hızlı bittiği izlenimini verebilir" diye ekledi. "Buna, yeni bir sürümün ardından gerçekleşen birçok uygulama güncellemesinin ikili faktörünü ve eski bir el cihazını daha fazla tüketebilecek birçok yeni özelliği ekleyin."

Telefonunuzu yeniden başlatmak, bir yazılım güncellemesini indirdikten sonra pil sorunlarını çözmenize de yardımcı olabilir.

İphone pil tüketimi sorunları

Neyse ki, cihazınızın pil ömrü sorunlarına hala hızlı bir çözüm bulunabilir. Teknoloji blogu TechRadar'ın bildirdiğine göre, bir yazılım güncellemesinden sonra telefonunuzu yeniden başlatmanız genellikle sorunu doğrudan çözebilir.
İki günlük aradan sonra bile sorunu fark ediyorsanız, telefonunuzun donanımında hızlı tanılama da çalıştırabilirsiniz. Kingsley-Hughes, "Ayarlar > Pil > Pil Sağlığı'na giderseniz ve mesaj, bunun En Yüksek Performans Yeteneği için iyi olduğu şeklindeyse, bu ya normal şeylerdir ya da bir hatadır," diye açıklıyor. Aksi takdirde, diğer sorun giderme veya onarım işlemleri için Apple ile iletişime geçebilirsiniz.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum