Bebek neden başını ileri geri sallıyor?

Bebekler başlarını iki yana salladıklarında, genellikle bir ihtiyacı anne babalarına iletmeye çalışırlar.

Bebek neden başını ileri geri sallıyor?
29 Mart 2022 - 23:24 - Güncelleme: 06 Nisan 2022 - 17:12

Bebek neden başını ileri geri sallar?


Bebekler, vücutlarıyla neler yapabileceklerini ve onu nasıl kontrol edebileceklerini anladıkça bazı heyecan verici şeyler yaparlar. Bebek başını ileri geri sallar ve tüm hareketler mutlaka bir şey ifade etmese de, bazıları net anlamlara sahipken, diğerleri kinesiyolojide "dönüm noktası" bile. Pek çok anlam ifade edebilen bu hareketlerden biri de bebeğin başını ileri geri sallamasıdır.
 

Bebek beyin becerilerini geliştirir


Bebekler başlarını bir yandan diğer yana hareket ettirmeye çalıştıkça beyin becerilerini geliştirirler. Boyunları ne kadar güçlü olursa, bebeklerin başlarını hareket ettirmeleri o kadar kolay olur.
 

Rahatlatır


Bebekler çevrelerinden aldıkları birçok dış uyaran nedeniyle kendilerini yoğun hissettiklerinde, rahatlamak ve rahatlamak için bazı başa çıkma becerilerine ihtiyaç duyarlar. Bebek neden başını ileri geri sallıyor, çünkü bunu yapmanın bir yolu, başınızı iki yana sallamaktır.

Bu hareket, bir şekilde sakinleşmelerine ve kendilerini güvende hissetmelerine yardımcı olan sallanmayı taklit eder.
 

İletişim kurmaya çalışıyor


Alana giren tanıdıklarını dinlerken, kafalarını o kişiye çevirmek çok mantıklı geliyor. Bebek neden başını ileri geri oynatır, bebekler kendilerine yakın insanlarla etkileşim kurmak istedikleri için başını ileri geri oynatır.

Minnesota Üniversitesi'nden araştırmacılara göre, bebekler yaklaşık üç ila dört aylık olduklarında başlarını odadaki tanıdık bir sese çevireceklerdir.

Bebek neden başını ileri geri sallıyor? sorusunun cevabı sizin için yeterli bir bilgi oldu mu? Yorumlar da ayrı sorular sorup tartışa bilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum