Emzirme: Ağrınız varsa denemeniz gerekenler

Emzirme sırasında acı çekmemenizi sağlayacak üç ipucu

Emzirme: Ağrınız varsa denemeniz gerekenler
29 Mart 2022 - 23:14 - Güncelleme: 06 Nisan 2022 - 17:12
Emzirmenin özellikle bebeğin bağışıklık sistemine olan faydalarını duymayan yoktur. Ancak hamile olduğunuzu öğrendiğiniz günden itibaren, doktora tezinizi yazmaya tam olarak hazırlanmak için yeterli bilgiyi topladınız. Bununla birlikte, özümsediğiniz teoriyi uygulama zamanı geldiğinde, en iyi emzirme pozisyonlarını deneyerek ve bebeğinizin yeterince emdiğinden emin olmak için elinizden gelen her şeyi yaptığınızda, beklemediğiniz bir sorunla karşı karşıya kaldınız: Hemen sonrasında veya sırasında. bebek besleme, acı içindesiniz - ve aslında çok fazla! Bu ipuçlarını takip ederek, emzirmek yeniden harika bir deneyim olabilir.

Ağrınız varsa denemeniz gerekenler
 

Mastitinizin olmadığından emin olun


Bu, emziren annelerde çok sık görülen bir enfeksiyondur. En sık görülen semptomlar göğüs bölgesinde kızarıklık ve lokal sıcaklık artışı, halsizlik veya rahatsızlık, şişlik, ağrı ve yanma hissi ve ayrıca ateştir. Bu tür semptomlarınız varsa, uygun ilacı önermek için doktorunuza danışın.
 

Sıcak Su ile Banyo yapın


Bölgede biraz sıcaklık, özellikle ağrı, tıkalı bir meme bezinden kaynaklanıyorsa, rahatlamanıza yardımcı olacaktır. Ilık bir banyo yapın, bölgeye hafif bir masaj yapın, göğsünüze sıcak kompres veya ılık kompres uygulayın ve kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.
 

Giyinmek için acele etmeyin


Mümkün olduğunda, bebeği besledikten sonra göğüslerinizi açık bırakın. Yemek yerken oluşabilecek olası yaralar, burun delikleriniz bluzunuzun kumaşına tekrar temas etmeden önce doğal olarak kurumayı başarırsa daha iyi kapanacaktır.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum